Co musimy wiedzieć o grypie? 0
Co musimy wiedzieć o grypie?

Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego wywoływaną przez wirusa grypy. Sam wirus ulega bezustannym mutacjom genetycznym zmieniającym jego właściwości, stopień wirulencji (szkodliwości dla ludzkiego organizmu) oraz ryzyko zgonu zakażonego pacjenta. Wszystkie te cechy nowych szczepów wpływają na ciągłe i nawracające występowanie sezonowych epidemii grypy. Wirus przenosi się drogą kropelkową, dlatego każdy bezpośredni kontakt z chorym zagraża zakażeniem.

czytaj całość »
Wpływ smogu na zdrowie. Jak się przed nim chronić? 0
Wpływ smogu na zdrowie. Jak się przed nim chronić?

– Powinniśmy za każdym razem jak wracamy do domu, przepłukać skórę i śluzówki, wypłukać jamę ustną i nos wodą morską, umyć włosy, a do oczu wkropić sztuczne łzy. Dzięki temu pozbywamy się pyłów ze swojej skóry i nie wnosimy ich ze sobą – mówi prof. Ewa Czarnobilska, kierownik Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej SU.

czytaj całość »
Rekordowa liczba zachorowań na grypę. Polacy zbyt późno idą do lekarza 0
Rekordowa liczba zachorowań na grypę. Polacy zbyt późno idą do lekarza

Od początku września z objawami grypy i chorób grypopodobnych do lekarzy trafiło już ok. 649 tys. osób, a prawie 1,5 tys. wymagało hospitalizacji. Z najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie to o 30 proc. więcej takich przypadków niż w analogicznym okresie w 2016 roku.

czytaj całość »
Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl